Čtečky e-knih


Pigface
Pigface 14.02.2022 v 10:50

Ahoj všem, obracím se o radu. Mám čtečku Pocket Book Basic 2. Doposud žádný problém, vždy pracovala jak měla. Včera jsem si chtěl uspořádat stažené knihy, přečtené ze čtečky odstranit. Vždy to řeším přes PC, načtu si čtečku jako disk a uspořádávám, jak potřebuji.
Včera jsem se snažil odstranit adresář s přečtenými knihami a k mému údivu to nešlo. V kompu se čečka tvářila jako vyčištěná, když jsem čtečku posléze zapnul, všechny knihy byly zpět nebo se prostě nesmazaly. Zkoušel jsem tedy knihy odstranit i pomocí příkazů přímo ze čtečky, ale se stejným výsledkem.
Napadá mně nějaká funkce ochrana proti nechtěnnému smazání, ale nic podobného jsem nenašel.
Nemá někdo ze zdatnějších uživatelů nápad, radu, tip, jak situaci řešit? Předem děkuji.

Klamm
Klamm 15.02.2022 v 11:55

Možná tam existuje možnost vrácení do továrního nastavení. To ale vymaže všechna data...
Zkuste napsat dotaz na stránku axos.cz, prodejce mi přijde jako nadšenec pro čtečky. Před lety jsem tam nakupoval a velice ochotně odpovídal na mé dotazy.

Text příspěvku byl upraven 15.02.22 v 11:56

Pigface
Pigface 15.02.2022 v 14:42

Do továrního nastavení jsem čtečku zkusil vrátit. Nepomohlo. Za odkaz děkuji. Zkusím cokoliv :)
Pak je ještě možnost ptát se podpory na stránkách značky. Uvidíme.
Nadále platí, kdyby někdo měl zkušenost nebo nápad, jak popsaný stav řešit, budu za něj rád.

zmatenka
zmatenka 15.02.2022 v 21:58

Nemohou se ty knihy po smazání nahrávat zpět? Což asi by hrozilo kdyby byly do čtečky importované pomocí pocketbook emailu a měl jste tam nějakou synchronizaci a měl zapnutou wifinu...

Atuin
Atuin 16.02.2022 v 08:26

Tak data se dají předem zálohovat, aby o ně člověk nepřišel a potom je tam znovu vrátit.

ava.s
ava.s 16.02.2022 v 09:52

Pokud bylo obnovení do továrního nastavení bylo z čtečky smazáno vše a proběhlo odhlášení ze všech účtu tudíž to nebude tenhle případ.....Osobně bych čtečku zkusila vyprnou a zapnout, pak promazat přes PC, kdyby nezabrlo tak ručně pro jistotu odhlásit z účtu a uvést do továrního naßtaveni a pokud nezabere ani tohle je to na reklamaci.....Ještě mě napadá nemáte knihy na SD kartě a zaplou synchronizaci/ zálohování?


ava.s
ava.s 16.02.2022 v 09:58

Mámě se také stalo že měla jednu knihu v čtečce nakopírovánou nekolikrat na různých místech...a musela jsem jí ze všech míst mazat ručně asi na 6x...chce to prostě odpojit kartu a účty a promazat, případně uvést do továrního nastavení....a pokud to i tak nejde a knihy ve čtečce jsou je to chyba softwaru a nezbývá než reklamovat.

terka-sidi
terka-sidi 14.03.2022 v 12:29

Dobrý den,
obracím se na toto fórum s dotazem (možná už to tu bylo, tak se případně omlouvám). Mám 2 roky starou čtečku pocketbook a zamrzla mi horní polovina displeje. Dolní polovina funguje. Restart přes tlačítko zap/vyp nepomohl. Poradil by mi někdo prosím, co s tím?
Děkuji

cecetka
cecetka 14.03.2022 v 16:42

To bude asi rozbity displej ️

Pavlína197
Pavlína197 13.05.2022 v 09:02

Vážení, jdu si sem pro radu. Potřebuji něco na čtení e-knih, v mobilu už na to špatně vidím. :-) Tak se vás chci zeptat : je lepší čtečka nebo tablet? A důvody?

cecetka
cecetka 13.05.2022 v 13:02

Pokud jen na cteni eknih, pak ctecka. Je lehka, ma dlouhou vydrz baterie a diplej setrny k ocim.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.05.2022 v 13:24

A jak jsme řešili již minule. Je důležité říct si, zda chcete číst jenom svoje eknihy nebo si i eknihy půjčovat z knihovny. To každá čtečka neumí.

Text příspěvku byl upraven 13.05.22 v 13:25

Abrakadabra
Abrakadabra 13.05.2022 v 13:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pavlína197
Pavlína197 13.05.2022 v 14:51

I půjčovat z knihovny. Kvůli knihovně tedy spíš tablet?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.05.2022 v 14:54

Tam rozhoduje, zda má operační systém, přes který lze stáhnout aplikaci stejně jako do telefonu. Pokud v tabletu budete mít windows ne android, tak vám to v něm nepůjde.
Myslím, že pár stránek na to byly ve vlákně přesný odkazy...jo, mám to, na stránce zpátky :)

Text příspěvku byl upraven 13.05.22 v 14:55

Abrakadabra
Abrakadabra 13.05.2022 v 15:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

zmatenka
zmatenka 13.05.2022 v 16:00

Pokud na knihu špatně vidíte v mobilu, pravděpodobně si nezvětšujete písmo a buď tam na to máte špatnou aplikaci nebo ji neumíte ovládat.
Píšu to proto, že to na tom můžete být se čtečkou i tabletem podobně.
Pokud vám jde o větší obrazovku, bude pro vás lepší tablet, ale větší obrazovka automaticky neznamená větší písmo. Pokud v tabletu nebudete mít aplikaci ve které si písmo svedete zvětšit, budete na tom podobně jako s mobilem, jen budete mít větší "placku".
U čtečky je také nutné si velikost písma navolit, ale jelikož je primárně určena jen ke čtení, odpadne vám řešení v jaké aplikaci nejlépe číst.
Některé knihovny ve větších městech čtečky půjčují, zkuste se zeptat v té svojí, třeba byste si mohla čtečku půjčit a zkusit zda vám vyhovuje.
Jinak se přidávám k tomu co zde zaznělo - tablet/mobil je podle mě vhodný jen pro příležitostné/nouzové čtení, ale pokud člověk chce náhradu za papírovou knihu, je čtečka lepší - důvody: zdravotní (oči) a výdrž baterie.

Pavlína197
Pavlína197 13.05.2022 v 17:10

Děkuji všem za informace. Pomohli jste mi ujasnit si, co vlastně hledám. Výsledkem je, že potřebuji čtečku, která zvládne knihovní výpůjčky. Elektronických knih přečtu víc půjčených než vlastních; obvykle po nich sahám v případě, že papírová není k mání nebo ji potřebuji rychle.
Jinak velikost písma si v mobilu nastavit umím, mám zapnutý filtr modrého světla a mám ho i na brýlích.
Čtečky u nás v knihovně máme, ale jsou stále vypůjčené, je jich málo. A výpůjčky probíhají přes aplikaci eReading.
Dobrá poznámka o sluníčku, ráda sedám s knížkou na balkóně a toto mě vůbec nenapadlo.
Tablet jsem zvažovala také kvůli možnosti předčítání. U audioknih mi často vadí přílišná dramatizace; monotónní přednes by mi možná vyhovoval víc, ale oželím ho, nemůžu mít všechno. :-) Oči a baterie jsou přednější.

Budu chtít moc, když požádám o tip na konkrétní výrobek?

pobijecmuch
pobijecmuch 13.05.2022 v 18:55

Pavlína197 - čtečka správná volba. Mobil a tablet nejsou rozhodně vhodné pro pravidelné čtení. Dopadnete jako já, zrovna dnes jsem byl na očním.
Konkrétní výrobek vám bohužel, ale kvůli reklamě, nemůžu zde jmenovat.
Nejrozšířenější jsou pouze dvě značky. Jedna je švýcarská a druhá americká. Já preferuji tu první, protože je oproti americké, kompletně v češtině.

cecetka
cecetka 13.05.2022 v 19:00

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Pavlína197
Pavlína197 13.05.2022 v 20:35

Děkuji vám všem, vaše rady mi opravdu pomohly.

zmatenka
zmatenka 13.05.2022 v 21:25

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Abrakadabra
Abrakadabra 14.05.2022 v 13:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

zmatenka
zmatenka 14.05.2022 v 19:56

Hm, tak koukám, že jednak zde na webu, který se podílí na šíření ebooků, je zřejmě zakázáno se bavit, na čem ty ebooky číst - a druhak tu je "dobrý" zvyk uživatelům editovat příspěvky tak, že pak nedávají původní smysl a ani je na to neupozornit.
Takže abych díky zdejší Cenzuře nevypadala jako že píšu nesmysly: tou čtečkou o které jsem původně psala, že by měla teoreticky splňovat požadavky a jejíž jméno nesmí být vysloveno, je tatáž, kterou užívají samy knihovny, jaká to je jde buď vygooglit nebo se tam zeptat.
Co na to Cenzura teď? Budem si smět poradit alespoň takto v šifrách nebo se tu budem tvářit, že ty ebooky čteme telepaticky?

Text příspěvku byl upraven 14.05.22 v 19:59

twigxi
twigxi 14.05.2022 v 20:35

Já to nechápu. Ve starších příspěvcích jsou zmíněny konkrétní čtečky a teď najednou se cenzurují? A proč?



Vložit příspěvek